LANŠKROUNSKÉ MÚZOCHVĚNÍ
KOSTEL SV. VÁCLAVA - SOBOTA 14.04.2007

V sobotu 14.04.2007 od 15:00 hodin byl v našem kostele realizován multimúzický projekt Tomáše Krejči ve spolupráci s Římskokatolickou farností Lanškroun, Kulturním centrem a Základní školou speciální Lanškroun. Jeho téma: Protiklady & Kontrasty.

Účinkovali:

Bronislava Skalická (choreografie, tanec), Tomáš Krejča (hudba), Michaela Roszová (dirigentka), Josef Pejchal (Doktor Suk - moderátor), Lanškrounský smíšený sbor, vokální oktet Somebody´s Singing, vokálně-instrumentální trio Š.O.K., Lanškrounští pištci, komorní orchestr Archi amabile, sólisté a hosté, Jiřina Straková (fotografie), Klub lanškrounských fotografů, Pavel Dvořáček (kreslený humor), manželé Staškovi (umělecké sklo), květinářství Flowerbed (přírodní dekorace), žákyně tanečního oboru a žáci výtvarného oboru ZUŠ Jindřicha Pravečka, žáci Základní školy speciální

basa

Zuzana Zedníčková - zpěv

zpěv

z dojmů návštěvníků:

Na začátku nás uvítalo bubnování na bongo, které doprovázelo scénický tanec Broni Skalické a jejího tanečního partnera. Střídmý projev skvěle diváky uvedl do „chvění múz“, které mělo následovat.

Začátek programu se nesl ve střídání ukázek hry současných konzervatoristů i absolventů, objevila se různě složená kvarteta, individuální výstupy (např. Lenka Jansová na piano) i recitace. Vlaďka Jetmarová, známá spíše jako sbormistryně, přednesla vlastní básně, na řadu se dostala i ukázka tvorby gymnazistky Lenky Knollové.

Velmi příjemným překvapením se stalo vystoupení Zuzky Zahradníkové se smyčcovým kvartetem a klavírním doprovodem, tedy překvapujícím pro toho, kdo nezná její zpěv z vystoupení lanškrounského Big Bandu.

Múzochvění bylo zakončeno mohutnou skladbou "Johanka z Arku", která zvedla posluchače z lavic. Smíšený sbor předvedl opravdu skvělý výkon, orchestr složený z konzervatoristů z Pardubic hrál jako vždy výborně.

V boční lodi a u vstupu byla ke shlédnutí výstava žáků výtvarného kroužku ZUŠ, práce manželů Staškových, textilní práce Hanky Kozubové, fotografie Jiřiny Strakové a samozřejmě i výtvory žáků Speciální školy. O květinovou výzdobu se postarala firma Flowerbed.

Celá akce byla věnována žákům Speciální základní školy, kteří nakonec zazpívali společně s Tomášem Krejčou, organizátorem Múzochvění, jednu píseň.

Všichni návštěvníci odcházeli do domovů s krásným pocitem v duši a malou porcelánovou kostičkou v kapse.

Foto: Kateřina Kokešová

homepage      galerie 2007