CHRÁMOVÝ SBOR VE ŠTÍTECH

PÁTEK 20.04.2007 - KOSTEL NANEBEVZETÍ PANNY MARIE

V pátek 20.04.2007 odjel v 15 hodin Chrámový sbor sv. Václava koncertovat do nedalekých Štítů, malého města již na Severní Moravě a v Olomoucké arcidiecézi. Zde, v nově rekonstruovaném kostele Nanebevzetí Panny Marie, měl od 17.00 hodin provést skladby  "Velikonoční mše" (L.Němec), "Dobrý a upřímný jest Pán" (P.Erben) a "Pojďte, požehnaní" (P.Olejník), jak také informuje štítecká městská stránka. Jak víme, koncert byl v režii Městského úřadu, kostel byl zaplněný do posledního místečka a sbor s hudbou pod taktovkou Mgr.Uhlířové měl velký úspěch. Po skončení koncertu starosta Štítů Bc. Jiří Vogel sboru poděkoval a uctil ho pozváním na občerstvení.

Snímky jsou od sboristy, a proto nejsou s několika výjimkami z koncertu samého, ale ze zkoušky bezprostředně před vystoupením. Prezentují náš Chrámový sbor, s jehož členy se nyní můžeme seznámit, a jsou doplněny několika snímky interiéru a exteriéru kostela.

Foto: Petr Bednář st.

homepage      galerie 2007