MARIÁNSKÁ STUDÁNKA

RYCHNOV NA MORAVĚ - ÚTERÝ 01.05.2007

POUŤ LANŠKROUNSKÝCH FARNÍKŮ

Zahájení poutního období v lesní kapličce "U Mariánské Studánky" v Rychnově na Moravě (Arcidiecéze Olomouc) v úterý 01.05.2007 na svátek sv.Josefa Dělníka využili lanškrounští farníci k prosebné pouti k Panně Marii Rychnovské. Sešlo se celkem 52 poutníků a na slavné zahajovací mši byli přítomni 3 kněží. Mši svaté předsedal pražský vojenský kaplan P.Petr Svoboda a koncelebrovali místní farář P.Pavel Jagoš a svitavský děkan P.Václav Dolák. Mše svatá byla obětovaná za duchovní obnovu naší farnosti.

Kaple byla krásně vyzdobena květinami. Varhaníka nahradil zvučným, melodickým předzpěvem P.Svoboda, který také kázal, a to na téma práce. Porovnal manuální práci sv.Josefa s prací mnohých věřících a s kněžským humorem promluvil o zásluhách kněží, když se chlubí, kolik opravili kostelů, spravili varhan nebo obnovili křížových cest. Řekl, že ty všechny práce přece vykonali jiní, oni jen přispěli organizací či finančním zajištěním, ale práce v Josefově smyslu že to nebyla. Pohovořil o práci, která zaručuje obživu rodině jako o té, která má natolik opravdovou hodnotu, že jí nepohrdnul ani Bůh, když Panně Marii a sv.Josefovi svěřil svého Syna. Zakončil poukazem na Ráj, kde dal Bůh člověku práci jako odpovídající, tvůrčí činnost, jíž spolupůsobí na díle jeho stvoření.

Po skončení mše svaté byla májová pobožnost se zpívanou Loretánskou litanií a závěrečným lurdským Ave. - Přinášíme vám mozaiku snímků z této slavnosti.

Zeptali jsme se P.Svobody, proč přijel autem a ne na své krásné Yamaze. Přiznal se, že to už zkoušel, ale že je na motorce ještě chladno... že až příště.

homepage      galerie 2007     Prázdninová expedice Rychnov 2006