VIDĚNO NA CESTÁCH

Jana a Mirek Kuťákovi, 20.05.2007

V nedělním dopoledni jsme podnikli delší cestu směrem na Hlučínsko.  Na spojnici mezi Opavou a Ostravou jsme projížděli obcí Kravaře. Obec byla velmi dlouhá a cestu lemovaly nepřehlédnutelné vývěsní štíty reklam, upoutávky, cedule obchodů, zahlédli jsme dvě cukrárny, prodejnu textilu, manikúru, dům nábytku nebo fotoateliér a mnoho dalšího. Podle všeho to vypadalo na dobře prosperující obec, která byla lokalizována podél silnice. Uprostřed obce nás velmi zaujal kostel nezvyklého vzhledu, který doslova lákal k nahlédnutí. Na zpáteční cestě jsme do něj zavítali. Pořídili jsme několik fotografií z interiéru, protože jen málokdy člověk něco takového monumentálního vidí. Nedaleko se nacházel také zámek a golfové hřiště, kde nedělní hráči korzovali po greenu. Věnovali jsem se ale kostelu a umožnili Vám tak nahlédnout od zpovědní místnosti až po vzorně seřazené konve místního hřbitova. Novogotický kostel byl přistavěný v letech 1894-96 k bílé renesanční věži z poč. 16. stol. Autorem je významný místní stavitel Josef Seyfried. Německá preciznost a smysl pro pořádek zde skutečně zanechaly své kořeny, vždyť od 18. – poč. 20. století tato oblast náležela Německu.

Poznámka editora: Kravaře jsou malým městem s 6700 obyvateli.

homepage      galerie 2007     Město Kravaře    Farnost Kravaře