DUCHOVNÍ ZÁZEMÍ

na této stránce bychom Vám chtěli nabídnout víc než jen přehled spřátelených webů,
ale možnost nalezení skutečného duchovního zázemí u monitoru.

Odkazy na farní webové stránky okolních farností (měst i obcí) naleznete zde.

název webu/stránky odkaz popis možností, seznámení se stránkami

Posvátný prostor

klikni

Možnost zastavení se během dne a chvilky modlitby před monitorem
Myšlenky na den a úryvky Písma připravují jezuité z Irska.

Katolik

klikni

Náš hostovský server, zaměřený především na zodpovídání otázek pověřenými kněžími se souhlasem brněnského otce biskupa Vojtěcha Cikrleho a s možností rozsáhlých diskusí mezi návštěvníky webu. Obsahuje i naučné stránky, rubriky o svědectví konvertitů, ankety a dokonce stránku humoru s mnoha vtipy. Naše farní stránky z něj přebírají liturgický kalendář.

Radio Vaticana

klikni

Zpravodajský server z centra Církve nejen s aktualitami, seriály, průvodcem po římských památkách, ale s pátečními kázáními o.kardinála P.Tomáše Špidlíka, anketami, možností diskuse nebo komentáře, s církevními dokumenty a mnoha dalšími rubrikami.
Záznam poslední relace vysílání stejnojmenného rádia je k dispozici do následující relace zde

Res Claritatis

klikni

Zpravodajský server z katolického světa, to co jinde nenajdete a o čem sekulární média mlčí.

Radio Proglas

klikni

Zpravodajský server zaměřený zejména na vlastní 24-hodinové vysílání a na klubovou činnost.
K živému vysílání se lze připojit zde.
("Proglasákům" stály naše stránky za to, aby pro nemocné, osamělé a ty, kteří se nemohou připojit v obvyklý čas k modlitbě růžence, připravili na naši žádost nahrávky všech čtyř růženců ve formátu mp3. Každý má velikost cca 20 MB, stačí však stáhnout jen jednou a záznam zůstane v paměti přehrávače. Správce těchto stránek nabízí nahrávku těchto 4 růženců na CD zdarma na adrese webla@centrum.cz)

TV Noe

klikni

Co je TV NOE? Nekomerční nezisková televize.

- NOE je název televize, která připravuje program pro povzbuzení, poučení, ale i dobrou zábavu i odpočinek.

- NOE je zdrojem informací o dobrém díle dobrých lidí.

- NOE nezapomíná na dobrý humor ani na soutěživost.

- NOE je přítelkyní vašeho televizoru, je televizí i pro vaše děti a vnoučata.

- NOE připravuje nekomerční televizní program pro celou rodinu.

- NOE nabízí tvůrcům a divákům v Čechách, na Moravě a ve Slezsku společenství. Jsme křesťané.

TV NOE šířená přes družici (DVB-S) je k zachycení i na Slovensku, v celé v Evropě.

Držitelem licence pro její vysílání je společnost TELEPACE s.r.o., jejímiž zakladateli a jednateli jsou P. Leoš Ryška a P. Ing. Martin Holík. Této společnosti předchází třináctiletá činnost několika společností, činnost širokého záběru, spojená s dětmi, s mladými lidmi, se seniory, ale zejména "vždy s kamerou"; tyto činnosti zaštiťuje a pracovníky a spolupracovníky shromažďuje po celou dobu P. Leoš Ryška, SDB.

K živému vysílání se lze připojit i zde.

Katolický týdeník

Týdeník katolických křesťanů.

Světlo

Týdeník Matice cyrilometodějské.

M-Rosa

klikni

Týdeník slovenského nakladatelství Magnificat.

IKD

Měsíčník Královéhradecké diecéze.

TS ČBK

klikni

Informace tiskového střediska České biskupské konference

Královéhradecká diecéze

klikni

Oficiální stránky biskupství se základními informacemi, strukturou, aktivitami, pozvánkami, vyhledávači podle zvolených témat

Opravdový život v Bohu

klikni

Stránky intenzivní kristologické spirituality.

Eucharistiáni

klikni

Stránky o eucharistické úctě a ze světa kongregace eucharistiánů

Jezuité

Stránky České provincie Tovaryšstva Ježíšova

Dominikáni

Stránky České provincie Řádu bratří kazatelů - dominikánů
Konventy bratří:  Praha * Olomouc * Jablonné v Podj. * Plzeň
Mnišky: Lysolaje * Kongregace sester
Laická sdružení: 3.pražské * Brno * Plzeň

Spirit daily

klikni

Deník z USA o všem, co se stane v Církvi. Je považován za "náboženský bulvár".

Serafínská cesta

klikni

Františkánský občasník s mnoha netradičními pohledy na současnou společenskou realitu; nechybí ani stránka s humorem.

Medjugorje - oficiální

klikni

Webové stránky poutního místa (bohužel ne česky).

Medjugorje

klikni

Stránky podobné oficiálním, jen vedené z Chicaga přítelem Stevem. Obsahují znění poselství z každého 25. dne v měsíci i v českém jazyce a dále informace pro poutníky a komerci.

Medjugorje web site

Stránky ve 20 jazycích s poselstvími a aktuálními galeriemi obrázků

Vérité

klikni

Nakladatelství a cestovní kancelář, zaměřená na dění v Medjugorje a organizaci poutí. Rovněž zveřejňuje poselství P. Marie

Maria, matka Ježíše Krista

klikni

Arcibiskupství pražské zde vyučuje správné mariologii a úctě svatých

Kardinál Vlk

klikni

Osobní stránky primase Miloslava kardinála Vlka s množstvím rubrik, s možností kontaktu a reakcí

Pražské kostely

klikni

Zde nabízíme procházku po pražských kostelích všech církví včetně židovských synagog.

Brněnské kostely

klikni

a zde mapu Brna s kostely, fotogaleriemi a pořady bohoslužeb; praktickou pomůcku při návštěvě.

křesťanské zpravodajské weby a publicistika zde

homepage