FARNÍ CENTRUM - UČEBNA

Prostory bývalých stájí a konírny děkanství byly v roce 1996 přeměněny tak, aby mohly být využívány a nesloužily jako skladiště odložených věcí. Přebudování bylo rozsáhlou akcí, která vyžadovala velké nasazení několika málo dobrovolníků z řad farníků, velký um stavební firmy a nemalé prostředky, na nichž se podílely nejen sbírky a dary sponzorů, ale i finanční spoluúčast správních organizací a úřadů.

Získané prostory sloužily v první fázi jako stylová restaurace "U Pastýře" a část prostorů si pronajalo grafické studio Recal. Postupem doby však vzrůstala potřeba spolkové místnosti a činnost restaurace byla v prostorách bývalých chlévů ukončena. Tyto prostory byly přebudovány na objekt "Učebna", určený jako základ pro projektově již zpracovaný plán vybudování Pastoračního centra, vybavený rozsáhlým technickým zázemím. Pro potřeby restaurace "U Pastýře" byla vyčleněna část farního dvora a přízemí fary pro kuchyni.

V současnosti je Učebna využívána především jako učebna pro výuku náboženství, pro schůzky ekonomické a pastorační rady, jako nedělní kavárna po skončení mše svaté, pro různé příležitostné oslavy (křtiny, životní jubilea a výročí) a jako místnost pro přednášky a setkání s umělci a politiky nebo jako klub, klubovna pro různá setkání.

vchod do
Farního centra - Učebny

FARNÍ CENTRUM - UČEBNA

Den v týdnu